úterý, 29 březen 2011 21:52

Úvodník - Ve znamení změn

Napsal(a)

Úvodník - Ve znamení změn

tesinskaMinulý týden jsem se chystala psát o tom, jak mi tato doba přechodu zimy do jara připadá vhodná k načasování změn v Softfóru a naopak. Zima se ale nechce vzdát své vlády, to mě trochu převezla. A k tomu bude zřejmě potřeba, aby se i jaro začalo prosazovat. Asi by to chtělo k rozloučení a přivítání také nějaký rituál, říkám si.

Jednou změnou v Softfóru je to, že se ujímám práce, kterou odváděla minulá léta Dana Hajná. Laťka je nasazena vysoko. Ráda bych jí zde poděkovala za její práci a také za to, jakým způsobem mi práci předává. Jsou to pro mne výjimečná profesní i osobní setkávání. Potěšilo mne, že Dana chce zůstat pro Softfórum angažovaná dále v redakční radě spolu s Vláďou Chválou, Zdeňkem Riegerem, Markétou Skálovou a Davidem Skorunkou. Tento týden se společně sejdeme také proto, abychom si ujasnili naše představy o budoucí podobě Softfóra.

V příštím čísle – na počátku léta – byste se o tom všem tedy mohli dozvědět více i Vy. Pokud se uskuteční volby do Softu nyní na jaře, budou tu možná další změny. Současně se jedná i o budoucí podobě webu, na kterém Softfórum čteme. Jednou z mých snah je, aby bylo možno pružněji diskutovat, bude-li o čem, a k tomu by mohly změny v uspořádání stránek Softfóra dopomoci.

Když jsem oslovila členy i nečleny Softu s nabídkou publikovat v našem časopise, bylo pro mne příjemným překvapením, když někteří z nich - z Vás zareagovali pozitivně v tom smyslu, že mají nápad, o čem by psali, potřebují třeba jen více času, ale vědí, jak se podělit s kolegy.

Oceňuji ochotu Šárky Gjuričové a Jiřího Kubičky, kteří se ujali celého tohoto čísla, sestavili jej, a výsledek si můžete přečíst na dalších stránkách. Vybrali také tři práce absolventek výcviku, kterým také děkuji za spolupráci. Doufám, po přečtení kazuistik, že není poslední.

Tak Vám všem přeji, aby Vás toto číslo upoutalo, inspirovalo, vyvolalo další otázky a pokud byste se rozhodli Vaše reakce zaznamenat a zprostředkovat ostatním, neváhejte a pište.

S pozdravem

Zuzana Těšínská

Přečteno 2717 krát Naposledy změněno úterý, 21 březen 2017 18:57

You have no rights to post comments