pondělí, 25 červenec 2011 14:40

Úvodem

Napsal(a)

tesinskaMilí čtenáři Softfóra!

 

Díky vám všem, kdo se zajímáte o osud našeho bulletinu jako prostoru ke sdílení. Také díky vám vzniklo zřejmě poslední podzimní číslo v této čtvrtletní podobě. Chystá se nový formát, kde příspěvky budou řazeny po celý rok aktuálně …Věřím, že bude fungovat od Nového roku.

Obvykle si stýskám na nedostatek příspěvků, ale tentokrát si počteme. Máme z čeho vybírat. Na posledním dni RT v Lékařském domě zazněly výborné přednášky a hned 3 z nich v psané podobě můžete číst zde – kolegyně Šimková, Uhlířová, Zezulová se dotýkají citlivých témat léčby neplodnosti, adopce a pěstounské péče. Téma náhradní péče celoživotně oslovuje také Petru Vrtbovskou, která nám nabídla svůj příspěvek, a pro mne bylo nesmírně zajímavé sledovat rozdíl jazyků jejího příspěvku a příspěvku paní Zezulové, ač obě hovoří zasvěceně o podobném. Doufám, že příspěvek právě paní Zezulové ve vás vyvolá právě takový úžas jako její přednáška v části z nás, tehdy přítomných, a já při komunikaci s touto dámou jsem nemohla vyjít z údivu (a ještě stále jsem nevyšla) nad tím, co vše dělá a kde na to bere energii (to zůstalo jejím tajemstvím). Konečně tajemství  a jeho odhalování se objevuje v kazuistice kolegyně Pekárkové. Děkuji jí také za méně formální foto, které naše stránky obohacuje o další rozměry – lidskost a smysl pro humor.

Když jsem požádala Elišku Kodyšovou na výborném a pro mne téměř revolučním semináři Psychologie porodu o nějaké sdělení pro nás, netušila jsem, že kromě mailů nad jejím tématem vlivu porodu na rodinu (a cirkulárně samozřejmě také naopak) uskutečníme také osobní setkání v přátelském duchu. Jsem za to moc vděčná a když mi Eliška položila otázku, která zněla asi tak:  „Jak rodinní terapeuti nahlížejí na přechod rodiny do nové etapy  okolo narození dítěte?“, mohla jsem uvést jen vlastní názor a útržky kazuistik, ale je to hozená rukavice také pro vás. Jak tedy? Myslím, že je to otázka nejen pro rodinné, ale i pro systemické terapeuty.

V minulém čísle vyšly výsledky voleb do SOFTu, tak jsem si dovolila položit našim současným zastupitelům pět zvědavých otázek, abychom je lépe poznali v jejich nové roli. Pusťte se do čtení zajímavých a originálních odpovědí i vy.

Sdílení nám umožňuje podělit se o radosti i životní strasti, a pokud se rubrika ujme, můžete na významné události upozorňovat a posílat své náměty k uveřejnění. Nyní se výslovně na mou žádost můžete dozvědět, co je nového mezi námi.

I smutnější události mohou zasáhnout do života společenstva, a tak po smrti rodinného poradce hledá jeho nástupce OSPOD Praha 12. Můžete si přečíst mnoho podrobností o roli s OSPODem zřejmě nejúžeji spolupracujícího rodinného poradce. Je to poutavé i pro ty, kdo mají práce nad hlavu. Pokud mezi vámi je ještě někdo, kdo například hledá uplatnění a nebo naopak  někdo, kdo hledá terapeuta či jiného pracovníka, můžeme zde uveřejnit i vaši poptávku. Jestli bude zájem, vznikne jakási forma burzy práce.

A protože moc je věčné, přestože ne vždy vděčné, téma pomáhajících profesí, co o něm soudí prof. Komárek, oblíbený z hejnických konferencí, čtěte i zde. Osobně se s ním můžete setkat na boskovické konferenci v listopadu t.r., jak přislíbil pořadatelům.

Tak se těším na vaše ohlasy

Zuzana Těšínská

.

Přečteno 1880 krát Naposledy změněno úterý, 21 březen 2017 18:57
Více z této kategorie: « Úvod Co nového mezi námi? »

You have no rights to post comments