pondělí, 02 září 2019 10:44

Detersová Petra: Reflexe ICCP – 4. mezinárodního kongresu kolaborativně-dialogických praxí

Napsal(a)

ICCP – 4. MEZINÁRODNÍ KONGRES KOLABORATIVNĚ-DIALOGICKÝCH PRAXÍ SE KONAL V BRNĚ A BYLA TO BOMBA

Konec června byl pro ICCP (International Certificate In Collaborative Practices), Spolek Narativ, Institut výzkumu inkluzivního vzdělávání MUNI, Taos Institut a HGI velmi perný, ale i velmi inspirativní. Konal se 4. mezinárodní kongres kolaborativně-dialogických praxí. Předešlé ročníky byly ve Španělsku, Brazílii a v Argentině.

Pro Brno a vůbec Českou republiku je obrovská čest a pocta, že se velikáni jako  Harlene Anderson, Ken a Mary Gergen, Saliha Bava, Sheila McNamee, Leticia Rodriguez, Monica Sesma, Rocio Chaveste, Sylvia London, Josep Segui a mnozí další rozhodli uspořádat toto setkání lidí ze 32 krajin světa právě u nás, za naší spolupráce a laskavé podpory Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Ve svém logu měl kongres hesla Inviting connection, conversation, creativity (Hledání spojení, konverzací, tvořivosti). A ono nezůstalo jen u prázdných hesel. Nejen díky nadšeným postkonferenčním ohlasům mohu směle říct, že se opravdu naplnila díky bohatému programu workshopů, přednášek, dialogických prostorů a hlavně spoustou „tady-a-teď“ konverzací se zkušenými praktiky, filosofy a výzkumníky. My jsme měli skvělou příležitost seznámit návštěvníky s Brnem i méně formálně, mimo přednáškové místnosti, a udělat mu dobrou reklamu.

Pokud jste nikdy nezkusili připravovat akci v týmu, kterého členové jsou rozmístněni po celé zeměkouli, vřele doporučuji! Ale jen, pokud máte rádi adrenalin. V konečném důsledku ale všechna práce a čas strávený s lektory a hvězdným týmem dobrovolníků, stála rozhodně za to. Za to, že jsme mohli trávit čas s lidmi, o kterých jsme předtím slýchali na fakultách nebo četli jejich publikace, mluvit s nimi, ptát se, diskutovat, pochybovat, divit se a objevovat nové možnosti spolupráce.

 

 

Přečteno 2112 krát Naposledy změněno pondělí, 02 září 2019 12:59
Petra Detersová

Vystudovala psychologii a žurnalistiku se zaměřením na digitální média na Fakultě sociálních studií v Brně a scenáristiku a dramaturgii na Akademii umění v Banské Bystrici. Tříletou praxi v HR (Human Relations), prokládála kratšími i delšími pobyty v zahraničí, protože nevěří, že něco jako díra v životopise existuje.

 

Aktuálně pracuje jako terénní pracovnice-psycholog a koordinátorka dobrovolníků v organizaci HoSt Home Start, která se zabývá podporou rodin v náročné životní situaci za účelem podpory vztahu rodičů a dětí. Je věrnou členkou spolku Narativ, který podporuje šíření dialogické a kolaborativní praxe v pomáhajících profesích, vzdělávání i jinde. Občasná facilitátorka skupin a diskuzí, zajímají ji neinvazivní metody pomoci, práce s tělem a dechem, ráda experimentuje s meditací a vlastní všímavostí.

You have no rights to post comments