Otevřený seminář rodinné terapie

7
Kategorie:
Odborné akce SOFTu
Datum:
21.11.2023 16:00 - 19:00
Místo konání:
MRP Bethesda, Starobrněnská 7, Brno
Počet míst
15
Volných míst
8
Telefon:
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Anotace: Online terapie nebo žádná terapie

Kazuistika přinese příběh pětičlenné rodiny, jejíž členové bydlí a pracují nejen v různých městech, ale také ve dvou různých zemích Evropy. Mají chuť se společně potkávat a ohlížet se na křivdy a témata, které se s časem samy nezahojily. Říkají, že online terapie je pro ně lepší než žádná terapie. Po osmi setkáních se dostáváme opakovaně do momentů, které jsou emočně nabité a ukazují nám mimo lidské limity také limity online prostředí, nemožnosti reagovat fyzickým kontaktem, těžkopádnosti terapeutky v neživém prostředí. Otázkou pro mne v tuto chvíli je, zda je online rodinná terapie vůbec dobrý nápad a zda nepřináší více zranění, než podpory.

Veronika Nýdrlová, Ph.D.

Vystudovala obor sociální pedagogika (PdF MU, Brno) a absolvovala výcvik v integrativní psychoterapii (Skálův institut, Praha). Řadu let byla součástí týmu terapeutické komunity a v současné době dokončuje supervizní část výcviku rodinné terapie a léčby psychosomatických poruch (Lirtaps, Liberec). Na univerzitě se nadále se podílí na výuce metod aplikovaného dramatu, osobnostně-sociální přípravy a lektorování zážitkových kurzů. Své zaujetí pro práci s lidskými příběhy a jejich vlivem na psychosomatiku aktuálně směřuje především do provázení skupin gestalt theatre a do práce s rodinami v terapeutickém centru Zázemí v Brně.

 

Anotace: Zlobivá dcera a hodní rodiče

Rodiče si neví rady s věčně nespokojenou a iritovanou dcerou. Mladší syn je miláček. Během rodinné terapie se však věci začnou jevit docela jinak. Reflexe aktuálně probíhající terapeutické práce se čtyřčlennou rodinou, kde není radno se hněvat. Jakou roli v tom všem hraje nevěra?

Mgr. Zdeněk Trávníček, Ph.D.

Mediátor a rodinný a párový terapeut. Vystudoval Filosofickou fakultu MU v Brně, absolvoval například individuální výcvik v satiterapii (léčba všímavostí), komplexní výcvik v rodinné mediaci a Výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch. Dlouhodobě se věnuje terapii původců násilí. S rodinami a páry pracuje v rámci privátní praxe v Centru všímavosti v Brně.

 

Moderuje: Mgr. Milan Pilát

Klinický psycholog, psychoterapeut, výcvikový terapeut, supervizor. Ve své klinické praxi se zaměřuje na ambulantní a konziliární psychodiagnostiku a terapeutickou práci u dětí a dospívajících (psychosomatická problematika, pervazivní vývojové poruchy, zvládání nemoci ad.). V rámci svého profesního zaměření vyučuje studenty psychologie a frekventanty předatestační přípravy v klinické psychologii, poskytuje supervizi v psychoterapii a pomáhajících profesích.

 

O seminářích

Účelem a smyslem seminářů je kultivovat rodinně terapeutické (systemické) myšlení a propojovat zástupce všech institutů rodinné a systemické terapie na našem území. Účastníci vedou diskuzi nad předem vyžádanou kazuistikou.

Na původní iniciativu Lídy Trapkové navazují supervizoři SOFTu a nabízejí další pokračování otevřených seminářů pro kolegy, kteří pracují jako rodinní terapeuti. Přednost mají absolventi a účastníci výcviků v rodinné a systemické terapii, případně kurzů rodinného poradenství.

 

Cena semináře

500 Kč, po přihlášení vám zašleme fakturu.

Storno podmínky

Pokud za sebe seženete náhradu, storno poplatky nemusíte hradit

Od 10. 11.    50% ceny účastnického poplatku

Od 17. 11.  100% ceny účastnického poplatku