Sympozium rodinné terapie 2023

Kategorie:
Pravidelné akce SOFTu
Datum:
2023-10-04 00:00 - 2023-10-06 00:00
Místo konání:
Duchovní Centrum, Vranov 7, 664 32 Vranov u Brna
Telefon:
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Milé kolegyně a kolegové,

rádi bychom Vás pozvali na další sympozium rodinné terapie, které se uskuteční 4. – 6. 10. 2023 ve Vranově u Brna. Při hledání tématu jsme se opírali o Vaše zpětné vazby, ale i o zkušenosti, které naši práci rodinných terapeutů v posledních letech formují. Pro rok 2023 jsme nakonec zvolili téma „Přetížení a uvolnění – rodinná terapie v kontextu doby“. Cílem sympozia by měla být reflexe náročného období, které díky epidemii covidu, válce na Ukrajině a klimatickým změnám zažíváme.

Rádi bychom s Vámi téma přetížení a uvolnění prozkoumali na několika úrovních.

Tou první by měla být reflexe problematiky, která se v ordinacích rodinných terapeutů v posledních letech opakuje. S jakými tématy se na Vás rodiny v posledních letech obracejí? Jak se promítá epidemie covidu a existenční ohrožení do života rodin? Objevují se některá nová či neobvyklá témata? Jak máme rozumět nárůstu např. sebepoškozování, poruch příjmu potravy a genderové dysforie u dětí a dospívajících?

V druhé řadě by nás zajímalo, jak pozorní jste k přetížení, které rodiny přinášejí, jak ho oslovujete a jak s ním pracujete přímo v sezeních? A co nebo kdo naopak přináší uvolnění? Máte nějaké techniky nebo osvědčené postupy? Používáte humor, na tělo zaměřené techniky nebo něco jiného? Co Vám (ne)funguje?

Třetí úrovní, které bychom se rádi věnovali je to, jak to všechno jako rodinní terapeuti a lidé vlastně zvládáte. Jak čelíte velké poptávce po terapii a nárokům, které na Vás rodinná terapie klade? Jak pečujete o sebe, o svou psychohygienu? Předcházíte vyhoření nebo jste snad už po požáru? Daří se Vám oddělovat soukromý a profesní život? Jak vnímáte přetížení celého systému péče o duševní zdraví? Kam spěje současné systémové nastavení péče o tuto oblast? Co a koho potřebujeme jako rodinní terapeuti pro svou práci?

Nevím jak pro Vás, ale pro mě jsou sympozia vždy skvělou příležitostí, jak se uvolnit a snížit přetížení. Snad se to povede i v nadcházejícím ročníku. Pokud máte zájem o aktivní účast, budeme rádi za Vaše nabídky workshopů. Tentokrát budou trochu delší, abychom měli čas vše dobře probrat.

Těším se na Vás, Helena Franke

 
 

Powered by iCagenda