pondělí, 16 leden 2023 07:27

SOFT forum Vám přeje dobrý rok 2023 a posílá dárek

Milé kolegyně a kolegové,

dovolte mi, abych Vám popřála vše nejlepší do nového roku 2023. Také Vám přeji šťastnou ruku při prezidentské volbě, která nás v lednu čeká. Politické preference jsou každého osobní věc, ale sami možná máte ve své každodenní práci příležitost reflektovat společenskou atmosféru, ve které žijeme. Je změna možná?

4. - 6. 10. 2023 se ve Vranově u Brna uskuteční další sympozium rodinné terapie. Abstrakt najdete na stránkách SOFT. Již brzy zveřejníme podrobnější program přednášek, ale už nyní víme, že naše pozvání přijala Sabine Vermeire, která působí v Interactie – Academie VZW (školící a terapeutické centrum v belgických Antverpách: www.interactie-academie.be).

V tomto institutu pracuje jako školitelka, psychoterapeutka a supervizorka v systemické, narativní a kolaborativní terapii. Její odborná specializace se týká dětí, mládeže a rodin v multistresových kontextech (problémy s připoutaností, násilí, zneužívání, psychiatrické problémy a traumata) a kreativní práce, když se mluvení stává obtížným.

Sabine je mimo jiné autorkou knihy: „Unravelling Trauma and Weaving Resilience. Playful collaborations with Children, Families and Networks'“.

Pro ty z Vás, kteří byste měli zájem o koupi knihy nám Sabine poskytla promokod na slevu při koupi zde: Routledge : FLA22

V rámci propagace knihy autorka pořádá také zdarma online workshop, který se uskuteční již 19. 1. 19:00 'Unravelling trauma and weaving resilience'. Připojuji krátký popis workshopu:

“An hour and a half of discoveries and reflections about working with children, families and their networks growing up in hardship and childhood trauma. With playful seriousness and serious playfulness, we unravel complexities and tentacles of trauma and explore how to create networks of resilience. During the workshop, you will be shown illustrations, interview recordings and stories from the book”.

Případní zájemci se mohou registrovat na: Tavistock and Portman, NHS education via this link :

V poslední řadě Vás chci pozvat a inspirovat k reflexi současného dění na poli rodinné terapie na stránkách našeho SOFTfóra. Budu ráda za Vaše autorské texty, ale i za doporučení na knihy či zahraniční odborné články, semináře nebo přednášky.

Pojďme psát a diskutovat o rodinné terapii!

Hezké dny, Helena Franke

Přečteno 4301 krát Naposledy změněno pondělí, 16 leden 2023 07:33
PhDr. Helena Franke, Ph.D.

Vystudovala psychologii v kombinaci se speciální pedagogikou na PedF UK V Praze. Absolvovala komplexní čtyřletý výcvik v Rodinné terapii v Institutu rodinné terapie a psychosomatické medicíny v Liberci. Je certifikovanou rodinnou terapeutkou Společnosti rodinných a systemických terapeutů.

V současnosti pracuje na částečný úvazek jako školní psycholog na soukromé ZŠ Univerzum v Praze. V soukromé praxi www.terapieletna.cz provozuje psychologické poradenství a rodinnou terapii. Spolupracuje se Střediskem náhradní rodinné péče v Praze. Na katedře psychologie PedF UK spolupracuje na výzkumných grantech v oblasti školství.