Tipy pro přispěvatele

Vytisknout

Možná váháte, jak konkrétně do SOFTfora přispět… Sepsali jsme pro Vás několik tipů, jak usnadnit psaní článku sobě i redakci SOFTfora.

Druh článku

Na SOFTforu rádi zveřejníme kasuistiky, reflexe, reakce, různé úvahy nad aktuálními tématy, zážitky či postřehy na poli systemické a rodinné terapie, také recenze a překlady. Článek může vycházet např. z Vaší přednášky, seminární práce, nebo může být uveřejněn i článek nepůvodní samozřejmě za souhlasu periodika, kde byl text zveřejněn. SOFTforum je otevřené rovněž diskuzím.

Psaní textu

Články slouží ke sdílení odborných zkušeností, proto podmínky psaní textu nejsou nijak svazující. Text prosím neformátujte, pro zvýraznění použijte tučné písmo. Pro nadpisy odstavců použijte tzv. Styl, nejlépe Nadpis 3.

Souhrn

Vytvořte souhrn svého článku. Stačí 3 - 5 krátkých vět a zašlete jej společně s článkem.

Medailonek a fotografie

V medailonku uveďte informace o sobě. Prosím pošlete rovněž Vaši fotografii, kterou zveřejníme společně s článkem.

Obrázky

Obrázky nevkládejte do textu, ale přiložte je jako samostatné soubory, nejlépe pojmenované podle tohoto vzorce: nazev-clanku-obr1. Stejný text napište na místo, kde má být obrázek umístěn.

 

Články či případné dotazy prosím zasílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Děkujeme a těšíme se na Vaše články!