Workshop metody My Backpack

my_backpack
Kategorie:
Další odborné akce
Datum:
2.10.2020 09:00 - 18:00

Rozsah vzdělávacího programu: 8 hodin

Termín: 2. 10. 2020 (9 – 18 hod)

Místo konání: Praha 6, Pod Marjánkou 1675/41, ve spolupráci s organizací INDEPT

Lektorky: Mgr. Taťána Šimečková, Mgr. Gabriela Vykypělová

 

Program je určen zejména pro psychology a terapeuty pracující s dětmi v oblasti náhradní rodinné péče a s dětmi, které zažily změnu pečující osoby.

Akreditace vzdělávacího programu: tento program není akreditovaný, akreditaci má 24 hodinový program pořádaný organizací Triada ( viz. www.triada.cz )

Pro každé dítě je změna rodinného prostředí významnou a často i traumatickou zkušeností. Metoda My Backpack byla vyvinuta v Holandsku a napomáhá prevenci rozvoje posttraumatické stresové poruchy a otevírá prostor pro plnější kontakt dítěte se svými emocemi, podporuje rozvoj sebepodpory a rozvíjí prostor pro vzájemnou komunikaci dítěte a pečujících osob. Vrací dítěti jeho „hlas“ a umožňuje dospělým pochopit, jak děti události kolem změny prožívaly, přijmout jejich chování v té době a skutečně naslouchat jeho potřebám. Metoda využívá hrové prvky (loutky, emoční karty, PC program, vytváření materiálů, využití kresby pro expresi traumatických prožitků). Pro inspiraci www.mybackpack.cz.

Vzdělávací program My Backpack obsahuje praktický nácvik s materiály My Backpack – počítačovým programem, maňásky, emočními kartami a knížkou dítěte. Absolvent programu bude oprávněn k používání metodologie a nástrojů My Backpack pro práci s dětmi a jejich rodinami.

Další šíření metodiky je chráněno licencí. 

Cena vzdělávacího programu: 3 500,-Kč (zahrnuje 8 výukových hodin, počítačový program, loutku, emoční karty a výukové materiály včetně průvodce metodou).

Počet účastníků ve skupině je omezen. V případě dotazů a pro přihlášování je možné využít elektronickou poštu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně tel. číslo 732 855 051.

 
 

Powered by iCagenda